Украина Сша Катар Росія Євросоюз погода Газ Украина Сша Катар Росія Євросоюз

Bloomberg: Енергетичний гамбіт Путіна провалився – тепла зима рятує Європу

Сейчас читают: 946
bykvu.com

Bloomberg.М’яка погода, ширший спектр постачальників і спроби скоротити попит допомагають, оскільки газові сховища все ще майже заповнені, а ціни впали до довоєнного рівня.

Після різкого повороту за останній місяць Європа, ймовірно, вже пережила найгіршу кризу.Комбінація умов — включаючи неприємності Китаю через Covid-19, що притупили конкуренцію за вантажі зрідженого природного газу — зменшить інфляцію, стабілізує економічні перспективи Європи та залишить Кремлю менше важелів впливу на союзників України.Хоча різке похолодання чи перебої з постачанням все ще можуть призвести до безладу на енергетичних ринках, проте зростає оптимізм щодо того, що Європа тепер зможе пережити цю та наступну зиму.Наскільки ми можемо судити, небезпека повного економічного краху, головного краху європейської промисловості була попереджена”, — заявив міністр економіки Німеччини Роберт Габек.Криза, спровокована повномасштабним вторгненням Росії в Україну в лютому минулого року, вже коштувала Європі близько 1 трильйона доларів через різке зростання цін на енергоносії.

У відповідь уряди країн надали понад 700 мільярдів доларів, щоб допомогти компаніям і споживачам подолати цей удар. Вони також намагалися послабити свою залежність від російських енергоносіїв.Європейський Союз більше не імпортує вугілля та сиру нафту з Росії, а постачання газу значно скоротилися.

Блок заповнив певну прогалину, збільшивши надходження з Норвегії, Катару, США та інших виробників.У Німеччині сховища заповнені приблизно на 91% у порівнянні з 54% проти 2021 року, коли Росія вже спустошувала контрольовані нею потужності.

Читать на bykvu.com
Сайт koronavirus.center - агрегатор новостей из открытых источников. Источник указан в начале и в конце анонса. Вы можете пожаловаться на новость, если находите её недостоверной.

Ещё по этой же теме

DMCA